I. Categoria C – 3-4 caini
Lungimea traseului: 9932 m; diferenta de nivel: 451 m.
Locul I :
Constantin Grosu de la Asociatia Sportiva "Alaskan Malamut" Balan
Timp: 1,09 ore
Cainii: Shanook, Jimmy, Junior, Nanook Spirit Meeting Santa - Gass
Rasa: Malamut de Alaska
Lider de atelaj: Shanook,Jimmy.
Localitatea: Balan
Locul II:
Zoltan Szijgyarto de la Asociatia Sportiva Harghita Mushing Club
Timp: 1,14 ore
Cainii: Soma, Athos, Reby, Panda
Rasa: Husky Siberian
Lider de atelaj: Soma.
Localitatea: Odorheiu-Secuiesc
Locul III:
Tibor Bencze de la Asociatia Sportiva Yukon
Timp: 1,18 ore
Cainii: Mokus, Nike, Artur, Kyra
Rasa: Husky Siberian
Lider de atelaj: Mokus.
Localitatea: Lueta
Locul IV:
Ioana Nagy (14 ani)
Timp: 1,21 ore
Cainii: Nanook,Chinaka,Maruk,Firu
Rasa: Malamut de Alaska
Lider de atelaj: Nanook.
Localitatea: Balan
Locul V:
Karoly Szabo de la Asociatiile Sportive Harghita Mushing Club si Yukon
Timp: 1,30 ore
Cainii: Igor, Mara, Stalker, Rocky
Rasa: Husky Siberian
Lider de atelaj: Igor.
Localitatea: Odorheiu-Secuiesc
Locul VI:
Zoltan Parajdi de la Asociatia Sportiva Harghita Mushing Club
Timp: 1,33 ore
Cainii: Reby, Speedy,Vodka, Grizly
Rasa: Husky Siberian
Lider de atelaj: Reby.
Localitatea: Targu-Mures
Locul VII:
Tiberiu Kis
Timp: 1,52 ore
Cainii:Anuk, Amon, Kara, Cita
Rasa: Malamut de Alaska
Lider de atelaj: Kara.
Localitatea: Cluj-Napoca
Locul VIII:
Hunor Both (17 ani) de la Asociatia Sportiva Yukon
Timp: -
Cainii: Simon, Hanu, Nox, Barny
Rasa: Husky Siberian
Lider de atelaj: Simon.
Localitatea: Sanmartin
|
II. Categoria D – 2 caini
Lungimea traseului: 4090 m; diferenta de nivel: 124 m.
Locul I:
Sandor Erdely
Timp: 21 min.
Cainii: Jeki, Hutch
Rasa: Husky Siberian
Lider de atelaj: Hutch.
Localitatea: Miercurea Ciuc.
Locul II:
Szolt Zagoni de la Asociatia Sportiva "Alaskan Malamut" Balan
Timp: 38 min.
Cainii: Mefiszto, Alchmaros Henry - Nome
Rasa: Malamut de Alaska
Lider de atelaj: Mefiszto.
Localitate: Sfantu-Gheorghe
Locul III:
Mariana Vrabie de la Asociatia Sportiva "Alaskan Malamut" Balan
Timp: 39 min.
Cainii: Nanook Spirit Mountaint Sky Joy - Joy, Alchmaros Gino - Gino
Rasa: Malamut de Alaska
Lider de atelaj: Nanook Spirit Mountain Sky Joy - Joy.
Localitate: Balan
Locul IV:
Costica Marcu de la Asociatia Sportiva "Alaskan Malamut" Balan
Timp: 47 min.
Cainii: Nanook Spirit Anasty Icy Wind of Stormith - Ceska, Wolf
Rasa: Malamut de Alaska
Lider de atelaj: Wolf.
Localitate: Focsani
III. CATEGORIA D – JUNIORI (varsta minima 12 ani)
Locul I:
Jozsef Both de la Asociatia Sportiva Yukon
Timp: 23 min.
Cainii: Suzy II, Falconetti
Rasa: Husky Siberian
Lider de atelaj: Suzy II.
Localitatea: Sanmartin
Locul II:
Andrei Basarab de la Asociatia Sportiva "Alaskan Malamut" Balan
Timp: 27 min.
Cainii: Adolf, Wolf
Rasa: Malamut de Alaska
Lider de atelaj: Adolf.
Localitatea: Balan
Locul III:
Zoltan Szekelyde la Asociatia Sportiva "Alaskan Malamut" Balan
Timp: 30 min.
Cainii: Thomas, Riky.
Rasa: Malamut de Alaska
Lider de atelaj: Thomas.
Localitatea: Balan
Locul IV:
Timea Barabas de la Asociatia Sportiva "Alaskan Malamut" Balan
Timp: 37 min.
Cainii: Karim, Sherk
Rasa: Malamut de Alaska
Lider de atelaj: Karim
Localitatea: Balan
|